Wypadek na drodze krajowej Nr 36 w miejscowości Osiek (gmina Lubin).

25 stycznia 2015 r.o godz. 10.36 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Lubinie otrzymało zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej Nr 36 w miejscowości Osiek (gmina Lubin).
Do działań ratowniczych zadysponowane zostały dwa samochody z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie
Po przybyciu na miejsce wypadku ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – jeden znajdował się w przydrożnym rowie i był całkowicie objęty pożarem, natomiast drugi znajdował się na jezdni- palił się jego przód.
Jeden z kierujących samodzielnie opuścił uszkodzony pojazd – ratownicy udzielili mu pomocy medycznej. Jednocześnie podano dwa prądy gaśnicze piany na palące się pojazdy.
Z relacji świadków wynikało, że obok pojazdu w rowie leży poszkodowana osoba. Potwierdzono tę informację w trakcie akcji gaśniczej przed zlokalizowaniem pożaru – osoba ta znajdowała się bezpośrednio pod działaniem ognia. Przybyły lekarz Państwowego ratownictwa Medycznego stwierdził jej zgon. Pożar został ugaszony.W pojazdach nie było instalacji gazowych.
Druga osoba poszkodowana nie posiadała widocznych obrażeń, udzielono jej wsparcia psychicznego, zapewniono komfort termiczny oraz wykonano stabilizację kręgosłupa,a następnie przekazano przybyłemu zespołowi Ratownictwa Medycznego.
Następnie czynności wyjaśniające przebieg zdarzenia rozpoczął Prokurator oraz grupa dochodzeniowo-śledcza z Policji. Na tym działania zakończono – akcja trwała 2 godziny i 20 minut.
wypadek250115_1 wypadek250115_2 wypadek250115_3 wypadek250115_4