Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak nagrodził trzech lubińskich strażaków za akcję ratowniczą w Świebodzicach

Z okazji przypadającego Dnia Strażaka, szef MSWiA spotkał się z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, którzy brali udział w akcji ratowniczej w Świebodzicach na Dolnym Śląsku. Podczas uroczystości minister Mariusz Błaszczak wręczył Odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” m.in. dla członków Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej „LUBIN”, którzy 8 kwietnia br. brali udział w akcji.

Minister Mariusz Błaszczak, wręczając awanse na wyższe stopnie służbowe, nagrody i wyróżnienia, podkreślił, że w Świebodzicach strażacy po raz kolejny pokazali, że są profesjonalistami przygotowanymi do prowadzenia skomplikowanych działań ratowniczych w najtrudniejszych warunkach. – To dzięki takiej postawie i wzorowej współpracy z innymi ratownikami, spod gruzów zniszczonej kamienicy udało się wydobyć żywych ludzi – zaznaczył szef MSWiA.

Odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymali: mł. asp. Michał Cemka, ogn. Jarosław Lamek, sekc. Piotr Kląskała.

Bez tytułu