Działania SGPR Lubin w miejscowości Mirsk

W dniu 25 stycznia br. Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „Lubin” zadysponowana została do miejscowości Mirsk powiat lwówecki do zawalonego budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Do zdarzenia wyjechało czterech ratowników samochodem Volkswagen SBus wraz z przyczepką, w której przewożony jest sprzęt niezbędny do pracy na gruzowisku.

Po dojeździe na miejsce akcji okazało się, iż po wybuchu butli na gaz propan-butan częściowemu uszkodzeniu uległ strop na drugiej kondygnacji i ściany budynku. Wszyscy przebywający w budynku ludzie zostali ewakuowani.

W trakcie akcji uszkodzony budynek był kilkakrotnie przeszukany przez strażaków i ratowników różnych grup poszukiwawczych. Do poszukiwań wykorzystano sprzęt elektroniczny i psy ratownicze.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu dostępnych pomieszczeń częściowo zawalonej kamienicy, oraz pomoc w sprawieniu detektora życia i ruchu LM-1 wspólnie z ratownikami Jednostki Ratownictwa Górniczo Hutniczego KGHM Polska Miedź S.A.

Fotografie dzięki uprzejmości Waldemar Szańkowski – Fotografia Ratownicza.