Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Miesiąc marzec to już tradycyjnie czas, gdy rozgrywane są eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W dniach 14 i 15 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie przeprowadzone zostały konkursy szczebla miejskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Lubina oraz szczebla gminnego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy wiejskiej Lubin.

w wyniku miejskich rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowe klasy I – VI)

  1. Szymon Chrzanowski                                        – SP 9                                      – 22,9 pkt.
  2. Wojciech Ławrzyniak                                         – SP 3                                      – 15, 3 pkt.
  3. Wojciech Słodki                                                   – SP 9                                      – 13,6 pkt.
  4. Krystian Kowalik                                                 – SP 8                                       – 12, 6 pkt.
  5. Maciej Ławrzyniak                                              – SP 3                                       – 11, 3 pkt.

 II grupa wiekowa (szkoła podstawowa klasa VII i gimnazjum klasa II i III)

  1. Kacper Łucki                                                        – SP 12                                     – 21,9 pkt.
  2. Bartosz Karnas                                                   – ZSS                                         – 19, 9 pkt.
  3. Marcel Łuszczek                                                 – SP 12                                     – 19, 6 pkt.
  4. Klaudia Mazur                                                     – Gim 5                                     – 19,3 pkt.
  5. Małgorzata Popowicz                                      – SP 9                                        – 18, 3 pkt.
  6. Michał Pyś                                                            – SP 9                                        – 18, 3 pkt.
  7. Maciej Mokrzycki                                              – SP 12                                      – 17,3 pkt.
  8. Adrian Siedlecki                                                – SP 3                                        – 17,3 pkt.

Okolicznościowe upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundował Prezydent Lubina – Robert Raczyński.

Następnego dnia rozegrano turniej dla uczniów z terenu gminy Lubin – w tej rywalizacji uczestniczyło łącznie 16 osób.

Kolejność zajętych miejsc była następująca :

I grupa wiekowa (szkoła podstawowe klasy I – VI)

  1. Patrycja Maślej                                                     – SP Niemstów                     – 24 pkt.
  2. Nikola Koza                                                           – SP Raszówka                     – 20, 3 pkt.
  3. Amelia Prętka                                                      – SP Krzeczyn Wlk.             – 19, 3 pkt.+2
  4. Kacper Radulewicz                                            – SP Niemstów                     – 19, 3 pkt.+1
  5. Jakub Skibik                                                         – SP Raszówka                     – 18, 3 pkt.
  6. Julia Werbna                                                        – SP Krzeczyn Wlk.             – 17, 3 pkt.
  7. Karolina Marcinkowska                                   – SP Szklary Górne             – 16, 3 pkt.
  8. Miłosz Abramczuk                                              – SP Siedlce                           – 10, 3 pkt.
  9. Oskar Kłos                                                             – SP Szklary Górne             –  9, 3 pkt.

 II grupa wiekowa (szkoła podstawowa klasa VII i gimnazjum klasa II i III)

  1. Paweł Polański                                                   – Gim w Lubinie                    – 25 pkt.
  2. Krzysztof Reguła                                                – Gim w Lubinie                   – 16, 3 pkt.+2,9
  3. Nikola Wasilewska                                            – SP Krzeczyn Wlk.              – 16, 3 pkt.+1,8
  4. Kacper Nowak                                                     – SP Szklary Górne             – 15,3 pkt.
  5. Aleksandra Szeliga                                           – SP Siedlce                            – 15, 3 pkt.
  6. Paweł Koziura                                                     – SP Krzeczyn Wlk.              – 14, 3 pkt.
  7. Fabian Kazimierczak                                         – SP Szklary Górne            – 14, 3 pkt.

Nagrody dla wszystkich uczestników turnieju ufundował Wójt Gminy Lubin – Tadeusz Kielan.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w każdej z kategorii będą reprezentować swoje gminy na turnieju szczebla powiatowego, który zostanie przeprowadzony 27 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Lubinie.